Kehakaal

Anonüümne

15. veebruar 2014

Kehakaal

Tere! Vajan hädasti abi kaalulangetusel.
Olen 166cm pikk, kaalun hetkel 84-87kg ning olen 16-aastane.
Alustasin eelmise aasta veebruaris kaalulangetamist ja suve alguseks olingi kukkunud 96kg’lt – 81kg’ni.
Sel ajal ma niivõrd-kuivõrd toitumist ei jälginudki, sõitsin trenažööril igal õhtul 20-30km ja kaal kuidagi langes. Sellel ajal avastati mul veel insuliini ületalitus, tänu sellele pidin hakkama võtma tablette ja arsti sõnul – aitasid need kaalulangusele kaasa.

Nüüd olen ma aga väga mures. Trenažööril sõtkuda pole enam võimalik, kuid teen ülepäeviti jõutreeningut. (erinevad kõhulihased, plank, jalatõsted, kükid) Olen teadlik, et lihas tõesti võib kasvada ja tänu sellele kaalu isegi juurde tulla, kuid kui organismil rütm sees – siis peaks ühel hetkel ikka kaal langema ka.
Täidan ka toidupäevikut, et saaksin umbkaudselt kaloreid lugeda ja kõigel suhupandaval silm peal hoida.
Asja poleemika seisneb veel selles, et olen emotsionaalne sööja, ning nähes ühel hetkel et kaal pole mitte langenud vaid taas 500g tõusnud – satun ma masendusse.

Ma olen üritanud kõike oma toitumisega ette võtta. Väiksed toidukorrad ja tihti. Suuremad toidukorrad ja harva. kindlatel kellaaegadel söömine. palju puu- ja juurvilju. Vähem süsivesikuid.
Kuid alla 84kg ei kuku kaal enam üldse. Olen alates septembris vaeva näinud ja täiesti mõttetult mitu-mitu kuud pingutanud.
Olen allaandmas ja vajan tõesti abi!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Enne, kui alustada koormusega trenni (eesmärgiga kaalu langetada), soovitan teha esmane tervisekontroll perearsti juures. Pärast tervisekontrolli tuleks koostada treeneriga sobiv treeninguplaan. Toitumise osas on vaja süüa 4-5 korda päevas, enam-vähem kindlatel kellaaegadel parajas koguses toite. Kogu päevane energiavajadus on sõltuvalt füüsilisest aktiivsusest umbes 2000 kcal. Soovitan pidada toidupäevikut. Kuidas ja mida süüa, saab täpsemalt lugeda siit. Perearsti juurde minnes võiks paluda kontrollida ka kilpnääret, mille alatalitus võib põhjustada ülekaalu.