Menüü

Alla kuuekuune imik

Kui alla 6-kuune imik ei saa mingil põhjusel (piisavalt) rinnapiima, siis imiku piimasegu on neile esimestel elukuudel ettenähtud ja nende toitumisvajadusi ainsa toiduallikana rahuldav toit kuni sobiva lisatoidu kasutuselevõtmiseni. Kasutada tuleb piimasegusid, mis vastavad EL-i seadusandlusele. Imiku jätkupiimasegu on imikutele pärast sobiva lisatoidu kasutuselevõtmist ettenähtud toit, mis on imikute peamiseks vedelikuallikaks järk-järgult mitmekesisemaks muutuvas toiduvalikus.

Lisatoit ei pea olema poest ostetud imikutoit, vaid selle võib valmistada ka ise. Kui lisatoitu vajab alla kuuekuune imik, siis tema toit võiks olla algul ühest komponendist, Valmistamiseks kasuta näiteks mõnda puu- või köögivilja, kartulit või bataati. Kindlasti püreesta need korralikult. Pakkuda võid ka teraviljaputru, kuid väldi alguses  suure kiudainete sisalduse tõttu täisteraputrusid. Kui alustad toitude tutvustamist puuviljadest, siis võib imik kergesti harjuda magusama maitsega ning köögiviljade pakkumine võib seega osutuda keerulisemaks. Uusi toiduaineid tutvusta ligikaudu kaks korda nädalas ja kindlasti ükshaaval, sest juhul kui imik on millegi vastu allergiline, siis sel moel on allergiat põhjustanud toitu lihtne märgata. Vanuse suurenedes võiks toitu valmistada mitmest komponendist, lisades nt võid, muna, liha. Pakutavad tükid võivad minna järjest suuremaks.

Kõige sagedasemaks allergiatekitajaks esimesel eluaastal on enamikule imikutest lehmapiim ja piimatooted, mistõttu soovitataksegi imikutele lehmapiima asemelpõhitoiduna rinnapiima, piimasegu ja jätkupiimasegu. Kohupiimatoidud ei ole esimesel eluaastal sobilikud ka oma suure valkude sisalduse tõttu.