Uuringud näitavad, et allergiat põhjustavate toitude tutvustamist ei ole mõtet edasi lükata. Neid toite on hea toidusedelisse lisada juba siis, kui laps on alles kuue kuu vanune või kui ta saab veel rinnapiima, sest on täheldatud, et allergeenide tutvustamine samal ajal rinnapiimaga toitmisega vähendab allergiate ja astma tekke riski. See on lisapõhjuseks jätkata rinnaga toitmist vähemalt lapse aastaseks saamiseni.
Uusi toite lisa lapse menüüsse üksnes ükshaaval. Alusta vaid mõne lusikatäie püreetoiduga, näiteks kartulipüreega. Suurenda koguseid vähehaaval vastavalt sellele, kuidas laps harjub sööma ning kuidas tema seedesüsteem rinnapiimast erinevale toidule reageerib. Pärast paari päeva lisa menüüsse uus toit, näiteks porgand. Uusi toite võid lisada iga 3–4 päeva tagant segades neid kokku toitudega, millega su laps juba harjunud on. Selliselt toimides on kohe teada, kui lapsel tekib toidu vastu allergiline reaktsioon ja milline toit võis reaktsiooni põhjustada. Allergilise reaktsiooni puhul tuleb oodata reaktsiooni möödumist ja enne sama toiduga uuesti proovimist vähemalt kolm nädalat oodata. Juhul, kui su laps on millegi suhtes väga allergiline, siis enne, kui toitu uuesti anda, on soovitatav nõu pidada pere- või lastearstiga.
Pähklid
Pähklid tuleb jahvatada imepisikesteks tükkideks, enne kui neid oma lapse toitu lisad. Võid proovida oma lapse pudru sisse lisada näiteks mandlijahu. Kui laps on juba piisavalt vana, et proovida näputoite, siis võid segada koogitaigna sisse mandli- või pähklijahu ja teha lapsele suhkruvabasid pannkooke.
Kala
Kala võiks hakata pakkuma lapsele alates 9ndast elukuust. Lõhet ja teisi värskeid või külmutatud kalu on lihtne ahjus küpsetada või aurutada. Sõltuvalt lapse vanusest võib ta kala süüa eelnevalt kirjeldatud viisil või püreeks tehtult. NB! Kontrolli, et kalast oleksid kõik, ka kõige väiksemad luud, eemaldatud.
Erinevad teraviljad
See ei oma tähtsust, millises järjekorras lapsele teravilju tutvustad. Juhul, kui sa ei kasuta teraviljajahu kõige töödeldumaid variante, on teraviljatooted väga toitvad. Kõige lihtsam viis lapsele teraviljade tutvustamiseks on teha putru. Leib on samuti heaks võimaluseks menüüsse lisada erinevaid teravilju. Samuti sobib leib hästi näputoiduks, kui laps hakkab iseseisvalt sööma.
Munad
Väikese lapse jaoks võid muna keeta ja sellest väikese osa segada ükskõik millise teise toidu hulka. Keedetud muna tükid on heaks ja pehmeks näputoiduks, millega laps saab iseseisvat söömist harjutada. Samuti saab väikestes kogustes muna lapse menüüsse lisada muna sisaldavate toitude, nt vormiroogade kaudu.
Piim ja piimatooted
Piimatooted on heaks kaltsiumiallikaks ja neid saab lisada imiku pudru sisse või anda koos muude toitudega. Piimatoodete tutvustamist soovitatakse paljudes riikides alustada hapupiima toodetega nagu maitsestamata jogurti või keefiriga, sest need on kergemini seeditavad. Tavalist lehmapiima võiks anda alles pärast lapse aastaseks saamist. Ära anna oma lapsele maitsestatud jogurteid ega hapupiimajooke, sest need sisaldavad liiga suures koguses suhkrut. Selle asemel sega marja- ja puuviljapüreesid maitsestamata jogurtiga. See on heaks suupisteks või hommikusöögiks kogu perele.
Rõõska piima ei tohiks põhitoiduna enne esimest eluaastat lapsele üldse anda. Enne esimest eluaastat on rinnapiim või vajadusel imiku piimasegu ainsaks joogiks mida laps vajab. Samuti ei tohiks esimesel eluaastal anda lapsele kohupiima ja kodujuustu.