Menüü

Kehakaalu säilitamine

Muutuste tegemisel on oluline läbi mõelda ka see, mis saab siis, kui saavutad oma eesmärgi.

Kui kaalu langetamiseks on meetodeid palju, siis vaid vähesed neist on abiks pikaks ajaks. Vaid umbes kümnendik kaalus alla võtnutest suudab seda säilitada. Seejuures on väga oluline see, kuidas või mis põhjusel on kaal muutunud. Lühiajaliste ekstreemsete dieetide mõjul võtavad inimesed hiljem hoopis kaalus juurde mitte alla ning võivad sealjuures kahjustada ka oma ainevahetust.

Jätkusuutliku kaalulangetuse tagab vaid tervislike toitumis- ja liikumisharjumuste jälgimine ning nende tõeliselt omaks võtmine. Kuid ka tervislikud harjumused ei garanteeri kaalulangust, kuna meie kaalu mõjutavad peale toitumise ja liikumise veel paljud faktorid.

Kui kehakaal on langenud tervislike toitumis- ja liikumisharjumuste omandamise tõttu, siis võiksid need harjumused olla juba tavaliseks ja nauditavaks osaks elust, millest ei ole soovi loobuda. Lisaks on tasakaalustatud toitumine ja kehaline aktiivsus tervisele ja heaolule olulised olenemata kaalunumbrist. 

Kui olid seadnud endale eesmärgiks energiadefitsiidi, siis soovkaaluni jõudes võiks päevas tarbitavat energiat  tõsta oma kaalule, vanusele ja füüsilisele aktiivsusele vastava soovitusliku tasemeni, kuid jätkata kindlasti liikumisega. Aeg-ajalt võib olla abiks lühiajaline toidupäeviku pidamine, et hinnata toitainete saamist ning toiduvaliku tasakaalustatust. Keha energiavajadus muutub elu jooksul ning sõltub füüsilisest aktiivsusest, seega tuleks kindlasti toidupäevikut pidades muutusi arvesse võtta.

Tasub ka meeles pidada, et mõningane kaalumuutus elu jooksul on normaalne ning käib kaasas keha arengu ja muutustega.