Menüü

6-8 kuune imik

Imikut vanuses 6-8 kuud tuleb toita tahke toiduga 1-3 korda päevas. Portsjon iga toidukorra kohta peaks olema 1-1,5 dl või ligikaudu pool tassi. Toit tuleks püreestada ning vastavalt lapse vanuse lähenemisele kaheksandale elukuule, võiks püree koosneda pisut suurematest tükkidest. Jätkata rinnaga toitmist vähemalt 5-6 korda ööpäevas.

Üle 6-kuustele rinnapiima mittesaavatele imikutele antakse lisatoitu ja jätkupiimasegu. Sellisel juhul võib toimida järgmiselt:

  • Päevased toidukorrad jaotatakse ära rinnapiima ja lisatoidu andmise vahel
  • Samal toidukorral antakse nii rinnapiima kui lisatoitu – sellisel juhul toimides tuleks vähemasti pooltel kordadel alustada toitmist lisatoidust, et laps ei jooks ainult rinnapiima

Kõik lapsed on erinevad, kuid ligikaudu kaheksa kuu vanuses hakkab laps näitama märke, et soovib ise süüa ning ta oskused võimaldavad hakkama saada ka tükilise toiduga. Leivatükkide, pehmete puuviljade ja keedetud köögiviljade tükkide, muna või mõni teise tükkideks lõigatud pehme toiduga on seda hea harjutada. Toidukorra ajal võid lapsel lasta näppudega söömist harjutada, samal ajal, kui ise lusikaga püreetoitu annad.

Tähelepanu pähklite-seemnete kasutamisel – alla 3-aastaste laste puhul tuleb need kindlasti võimaliku lämbumisohu pärast peenestada! Samuti võivad pähklid osutuda allergeenideks.