Söömishäired

Anonüümne

27. aprill 2023

Söömishäired

Tere

Mul on buliimia ning olen aastaid võtnud fluxetini, viimne poolteist aastat juba 4tb hommikul (alates detsembrist enam ei võta) . Loobusin tablettidest, sest nii kaua võtnud ja miski pole muutunud. Kaalu kõikumine on +- 15kg aastas(kõigub 68 ja 83 vahel). Hetkel on kaal 80 ja olen 166cm pikk. Olen tugevas ülekaalus, iga päev oksendan. Paar aastat tagasi lõpetasin keelatud ja seedimist kiirendavate ravimite tarbimise, muutus liiga kulukaks ning juba kaalun uuesti tarbima hakata, sest kui kaoks söögisu, siis kaob kaal, oksendamine, pidev ebamugavus oma üle kaalu osas, tuleks tagasi energia, jõud ja tahe midagi teha.
Käisin regulaarselt psühhiaatri juures ning ta kirjutas jälle uue koguse rohtu. Väitis, et buliimiaga miski muu ravim ei aita.
Olen ahastuses ja otsin jälle sibutramiini (see on aastaid keelatud, tean), sest see reaalselt aitas.
Tean, et on ambulatoorneravi, aga olen üksik ema ning 2 last (9 ja 15). Ei saa töölt haiguslehel võtta kuna arved vaja maksta üksi.

Spetsialist vastab:Kristel Ehala-Aleksejev

Soovitaksin pöörduda toitumishäiretega tegelevasse keskusesse. Ilmselt ei jõua sinna ruttu, aga probleem ka ei kao iseenesest. Tallinnas näiteks Sensuse või Marienthali keskus. Võib küsida, kas perearstil olemas vakantsi teraapiafondis, et selle läbi vastuvõtule saata. Kindlasti vajab see süsteemset lähenemist ja tablettidest siin üksi kasu ei ole. Peaasi lehelt leiab samuti soovitusi ja kontakte kuhu söömishäire korral pöörduda.