Kehakaal

piia

25. juuli 2017

Kehakaal

Tere

Tahaksin nõu küsida ,et millise kaloraaziga kaalu langetada ,kui kaalun 57 kg ja olen 158 cm pikk ,trenni teen 5 korda nädalas 2 tundi ,muidu suhteliselt istuv eluviis .Soov oleks saada kaal 52 kg-ni.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Energiavajadus sõltub vanusest, aga ka individuaalsetest eripäradest. Kui tegemist on alaealisega, tuleb kindlasti arvestada, et energiat vajatakse ka kasvamiseks ning sellisel juhul on pigem soovitus mitte kaalus alla võtta, vaid püüda kaalu säilitada kuni kasvuea lõpuni. 
Kui on tegemist täiskasvanuga, siis üldjuhul on tavalise täiskasvanud naisterahva päevaseks energiavajaduseks mitteaktiivse eluviisi korral umbes 1800-2000 kcal, aktiivsema elustiili korral 2000-2400 kcal. Kaalu alandamiseks soovitatakse vähendada toiduga saadavat päevast energiakogust tavapärasest umbes 300 kcal võrra ning suurendada aktiivsust ca 200 kcal võrra. Kuna olete juba üsna aktiivne, siis väga keskmiselt võiks öelda, et kaal peaks langema, kui hoiate päevast energiasaamist umbes 1700 kcal juures. Kindlasti ei tohiks seda lasta alla 1400 kcal. Mida vähem süüa, seda enam püüab keha ka energiat n-ö kinni hoida. Oluline ei ole mitte ainult saadav energia kogus, vaid ka see, et toit oleks mitmekesine ning toidust oleks piisavalt saadud valke, rasvu, süsivesikuid, kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid. Kui viimaseid piisavalt ei saa, ei saa ka ainevahetus normaalselt toimida. Soovitatav on pidada toidupäevikut (söödud toite kaaludes, et saada tõepärased tulemused) ning umbes 10 päeva keskmist tulemust võrrelda soovitustega, et näha, kas toidus oli piisavalt vajalikke toitaineid.