Kehakaal

Elo

9. veebruar 2020

Kehakaal

Tere,

taastun üliraskest reieluumurrust. Praeguseks on paranemine jõudnud niikaugele, et võin hakata jalale toetuma täiskeharaskusega. Ühtlasi olen ülekaaluline: 95 kg, pikkus 165 cm. Senise paranemise käigus (7 kuud) keskendusin sellele, et hoida kehakaal stabiilsena. Nüüd tahaksin hakata kaalu langetama. Olen aru saanud, et luude paranemine on pikem protsess ja jätkub mingil määral ka pärast täiskoormusele lubamist. Seega on küsimus, kas aeglase kaalulangetusega võiks alustada juba praegu või on mõistlik see mõned kuud (näit. aktiivse taastusravi lõpuni) edasi lükata?

Praegusel toitumisel olen jälginud, et saaksin kätte vajalikud mineraalained (eriti kaltsiumi) ning valgud. Toidulisanditest tarvitan kalamaksaõli ning tsükliliselt täiendavalt D-vitamiini.

Spetsialist vastab:Kristel Ehala-Aleksejev

Vaikselt võib kaalulangetamisega algust teha, kuid jälgida ühelt poolt, et vajalikud toitained oleksid kätte saadud ning teiselt poolt, et kehakompositsioon muutuks ikkagi peaasjalikult rasvamassi kaotuse arvelt. Oluline on ju sellises seisus lihaseid hoida. Siin saavad füsioterapeudid ka kindlasti abiks olla.