Kehakaal

Anonüümne

19. märts 2024

Kehakaal

Tere!

Olen 19 ja minu pikkus on 163 cm ja kehakaal kõigub 46-48 kg vahel, olen kahe aastase väikese lapse ema, ei imeta ja võitlen ärevushäire ning madala enesehinnanguga.

Vajaksin väga väga palju nõu, kuidas saada vähemalt 10 kg juurde, et kaaluda taas nii palju nagu enne rasestumist ja et saada tagasi ka natuke kaotatud ilu.

Mis oleks see toitumine, mida peaksin järgima ja millised oleksid need toidud?
Kuhu peaksin pöörduma, et saada kaalu üles?

Kaalusin enne rasedust 53-54 kg.
Raseduse ajal kaalusin 64kg
ja tänasel päeval kaalun 47.6 kg.

Olen nüüd juba 2 aastat abi otsinud ja ikka ei leia inimest, kellega see unistus ellu viia ja asjad paika saada.

Spetsialist vastab:Kristel Ehala-Aleksejev

Laiemalt söömisharjumusi ja valikuid teadmata ei saa kirja teel konkreetseid soovitusi anda. Kõigepealt tasuks siiski pidada vähemalt 10 päeva järjest toidupäevikut (võimalusel kõike kaaludes ja esialgu toitumises muudatusi tegemata), et näha millises ulatuses saab kaetud päeva jooksul vajaminev energia. Kui selgub, et seda on liiga vähe, siis püüda kõigepealt süüa regulaarselt ja panna endale meeldetuletused söögikordadest kinnipidamiseks. Kaalus juurde võtmiseks tuleks süüa samamoodi normaalse söömise põhimõtetest lähtuvalt, kuid energia saamine peaks olema veidi suurem – seda proportsionaalselt kõikide vajalike toidugruppide arvelt. Ka piisav liikumine (sh jõuharjutused) aitab suurendada nii lihasmassi kui söögiisu. Toitumist võib olla raske korrigeerida, kui kaasuvad vaimse tervise probleemid, mistõttu tuleb pöörata tähelepanu üldise parema tasakaalu saavutamiseks. Abi ja nõu võib selles osas küsida ka perearstilt, kes vajadusel saab suunata vaimse tervise spetsialisti vastuvõtule. Abi ja nõustamist nii söömisprobleemi kui vaimse tervise osas leiab ka peaasi.ee lehelt.