Kehakaal

Tiigu

6. aprill 2019

Kehakaal

Tere, olen 15a tydruk, 169cm. Viimase paari kuuga on kaal langenud 55lt 50le, kuna olen söönud päevas u 1000 kalorit (mõned söömishood ka). Nüüd tahaks hakata uuesti normaalselt sööma, u 2000 kalorit, aga siis hakkab ju kaal ka kohe tõusma, kuna ainevahetus nyyd nii aeglane jne… Mis ma peaks tegema?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Madala energiasisaldusega dieetide üheks ohuks on tõepoolest see, et minnes tagasi tegelikult vajamineva energiakoguse juurde, võib vaikselt ka kaal tagasi tulla. Seetõttu oleks kõige targem suurendada nüüd energia tarvitamist järk-järgult, esialgu nii 1600 kcal peale (vajadusel liigutades ennast veidi enam) ning sealt edasi juba 1800-2000 kcal peale. Jälgida, mida süüa – soovituslik on lähtuda toidupüramiidist – rohkelt köögivilju, väga väikeses koguses kui üldse magusaid-soolaseid näkse ja valmistoitu.
Samas tuleb muidugi öelda, et 50 kg on nüüd peaaegu täiesti alakaalu piir, 55 kg oleks olnud vägagi normaalne kehakaal ning ilmselt organism üritabki enda jaoks optimaalselt kehamassi tagasi saada.