Kehakaal

Anonûûmne

29. november 2019

Kehakaal

Tere, olen 14a tudruk, 170cm ja 62 kg. Ma tahaks enda kaalu natukene langetada ja soon praegu paevas 1400 kalorit. Ma kasutan selle jaoks appi et neid lugeda. Ma motlen et umbes kuu aja parast hakkan enda kaloreid tasakesi tostma nt 200 kalori kaupa.Ja siis kui olen saavutanud hea kaalu siis ei loeks enam aga jatkaks ikka korralikult soomist. Kas see oleks hea plaan?Ja kas kalorite lugemine voib sellises vanuses halb olla?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Milleks on vaja kaalu alandada? Tegemist on täiesti normaalkaaluga. Kui tunned, et kusagilt “lödiseb”, peaks pigem suurendama füüsilist aktiivsust, tegema trenni erinevatele lihasgruppidele ning seeläbi keha vormima. 
1400 kcal on väga väike energiakogus, ka täiskasvanud inimesele, kasvueas noorest rääkimata. 1400 kcal juures ei ole võimalik kätte saada toidust kõiki organismi normaalseks toimimiseks vajalikke aineid – asendamatud amino- ja rasvhapped, kiudained, vitamiinid, mineraalained. 1600 kcal juures oleks see juba peaaegu võimalik, kuid vaid väga-väga hästi läbi mõeldud ja planeeritud menüü juures. Toitainete defitsiitide mõju ei ole tavaliselt kohene, vaid kahjulik mõju hakkab ilmnema alles mõne aja pärast. 
14-aastate keskmiselt aktiivsete tüdrukute energiavajadus on umbes 2200-2300 kcal päevas. Kui täiskasvanud plaanivad kaalu alandamist, ka siis ei soovitata energia saamise vähendamist üle 300 kcal. Seega, kui hoiad oma energia saamise 1900-2000 kcal juures, oled füüsiliselt aktiivne, jälgid, et saad toidust kõik vajaliku kätte, siis suure tõenäosusega kaotad nii kaalu, kuid kindlasti säilitad tervise.