Toitumine ja tervis

Anonüümne

3. juuli 2023

Toitumine ja tervis

Tere,
Nimelt asi sai alguse eelmise aasta detsembri kuus, kui ma hakkasin unustama söömist. Ühe korra ka selle aasta alguses läks pilt tasku kui ma kàisin dušši all ja ennem seda polnud söönud. Muidugi ma söön ka, aga ma saan ainult paar ampsu võtta ja mul tuleb okserefleks(oksendand pole kordagi). Vahepeal kadus see asi ära, nt juuni alguses käisin reisil ja seal sõin “meeletutes” kogustes, 3x päevas oli too hetk vajalik toidu kogus. Nüüd Eestis tagasi olles on jälle probleem tekkinud, tunnen et kõht on koguaeg tühi ja tahan süüa. Kui ma söön siis ainult paar ampsu ja natukese aja pärast jälle. Olen rääkind sellest ka oma psüholoogile, aga ta ei arva asjast väga midagi.

Spetsialist vastab:Kristel Ehala-Aleksejev

Kõigepealt soovitaksin pidada toidupäevikut, nt Nutridatas, et aru saada, kas see, mida toitaineliselt ja energia mõttes vajab läheb, saab kaetud. Kui endal see üle jõu käib, tasub pöörduda toitumisnõustaja poole.
Kui isumuutusega kaasub oluline kaalulangus,  tuleks nõu pidada esmaselt ehk perearstiga, kes saab kaardistada, kas tegu mõne kehalise terviseprobleemi või vaimse tervise probleemiga ja suunata näiteks edasi kas või vaimse tervise õe juurde. Kliinilise psühholoogi juurde jõudmine on praegu ilmselt keeruline ja võtab aega.