Kehakaal

Maarja..

26. veebruar 2017

Kehakaal

Tere!
Mul on kogunenud alakõhu juurde rasvavolt kaalun 64 kg kuid olen noor ning sooviksin kaaluda 58kg olen hakkanud trenni tegema, kuid sooviksin ka söömise korda saada.
Kaua võtaks aega soovitud kaaluni jõuda ja milliseid toite peaksin hakkama sööma et kõhult rasva põletada ka kintsudel on liigselt.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Väga raske on anda soovitusi, kui ei ole teada, kas tegemist on naise või mehega, mis vanuses ja pikkuses, mis trenni ja palju teete ning millised on praegused toitumisharjumused. Kirjutate, et olete noor ning kuna tunnete muret kõhuvoldi pärast, võib eeldada, et olete naisterahvas. Kuna pikkust ega vanust ei ole kirjutatud, siis on üsna keeruline öelda, kas praegune 64 kg on ülekaal ning 58 kg normaalkaal. Seda saate ise välja arvutada siin.  Kui olete veel teismeline ning tegemist ei ole ülekaaluga, siis üldiselt ei soovitata kaalu alandada. Kui olete naisterahvas, siis teismeeas ümaramaks muutumine nii kõhust kui kintsudest on täiesti normaalne nähtus. 
Kui aga tõepoolest on tegemist ülekaalu ja/või keha suure rasvaprotsendiga (seda saab mõne spordiklubi juures uurida), siis on vaja paralleelselt muuta nii toitumist kui ka suurendada liikumist. Tihtipeale ei pruugi kaal seejuures langedagi, kuid keha läheb tänu lihaste tekkimisele vormi ning rasvavoldid kaovad. 
Täiskasvanutel loetakse normaalseks kaalulangetamise tempoks 0,5-1kg nädalas. Süüa tuleks väga mitmekesiselt, järgides toidupüramiidi juhiseid. Energia saamine võiks olla õige pisut soovituslikust väiksem, kuid kindlasti mitte alla 1700-1800 kcal päevas, et tagada vajalike toitainetega varustatust.