Toitumine ja tervis

Hendrik

25. november 2017

Toitumine ja tervis

Tere,

Minul on mure silmadega. Nad on tundlikud, samuti põhjustavad valu meelepiirkonnas. Kahjuks pole leidnud selget põhjust (hüpoteesideks on ere valgus, vedelikupuudus, tugev tuul, arvutiga töö, treening õues jne), mis valu tekitab.
Kuivõrd võib see olla seotud vale toitumisega? Kehamassiindeks on mul 21, seega kaaluprobleeme ei ole. Hommikuti söön igapäevaselt putru, võibolla on see liiga ühekülgne. 1-2 korda kuus kipun šokolaadiga liialdama (200g korraga on keha jaoks palju).
Kohvi tarbin ebaregulaarselt, see paneb mul jalad külmetama.
Kas mul võib mõnest vitamiinist/mineraalainest puudus olla?
Kas võiks aidata toidupäeviku pidamine?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Suure tõenäosusega ei ole probleem toitumises. Enda rahustamiseks võite pidada toidupäevikut, kuid seda peaks tegema siis minimaalselt 10 päeva järjest nii, et kaalute kõik toidud (silmaga hindame koguseid väga valesti) ning oma toitumist seejuures üldse ei muuda. Selliselt näeksite võimalikud vitamiinide-mineraalainete defitsiidid ning saate toitumise muutmisega seda parandada. Võib-olla mõjub toiduvaliku mitmekesistamine ja kõikide toitainete piisav saamine positiivselt ka teie silmade probleemile, kogu tervisele aga kindlasti.