Kehakaal

Anonyymne

22. oktoober 2019

Kehakaal

Tere!Ma soovin Langetada umb 7 kilo ja sooviksin teada et kas ma voin sellel ajal ikka nt nutella saia syya voi jaatist( mis on natukene tervislikum ja umb 320 kalorit), kui ma loen kaloreid? Kas nii saaksin kaalulangetada?Ma kain trennis 2x nadalas ja konnin nii kooli kui ka trenni.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kõigepealt tuleb välja selgitada, kas kaalu alandamine on üldse vajalik. Seda saad vaadata siit. Kui selgub, et oled mõned kilod ülekaaluline, siis peaks ennekõike kaalu hoidma ja sellest n-ö välja kasvama. Kui ülekilosid on enam, võib osutuda vajalikuks kaalu alandamine, kuid soovitan seda kindlasti teha toitumisnõustaja abiga, kuna ise dieeditades võib teha rohkem kahju kui kasu.
Ühelt poolt tuleb kaalu alandamiseks küll energia saamist vähendada (ja füüsilist aktiivsust tõsta), kuid energiakogus ei tohi minna ka liiga madalaks. Samuti tuleb jälgida, et piisav kogus valke, asendamatuid rasvhappeid, kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid oleks toiduga kätte saadud. See eeldab aga väga häid teadmisi toidu koostisest ning nende toitainete allikatest. Toite, mis neid toitaineid sisaldavad vähe või pea üldse mitte (enamik magusaid ja soolaseid näkse-jooke), oleks parem üldse mitte süüa. Selle asemel tuleks süüa rohkem köögivilju, marju, kala, täisteratooteid, pähkleid-seemneid.