Kehakaal

Anonüümne

8. aprill 2014

Kehakaal

Tere tahtsin küsida et mul on kodus aastane laps kaalub 9 kilogrammi ja midagi peale pikkust 80. Minu arust ta liiga köhn , piima joob ka vähe siiani pole üle 140 ml joonudki ,söögiga ka pirtsutab. Mida ma tegema peaks?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Nii väikeste laste pikkust ja kaalu kontrollivad laste- või perearstid. Antud arvusid vaadates tundub küll, et tegemist on suhteliselt pika, kuid pikkuse suhtes liiga vähe kaaluva lapsega. Lapse peaks ikkagi üle vaatama arst. Kui muud tervisenäitajad on korras, laps areneb normaalselt ning siiski kasvab pikkusesse ja võtab ka juurde, siis ilmselt ei ole muretsemiseks põhjust. Kui aga lisaks liigsele kõhnusele esineb lapsel näiteks kõhulahtisust ja kõhuvalusid, siis võib olla tegemist gluteeni talumatusega, kuid seda saab kindlaks teha ainult arst.
Et laps võtaks juurde, peab ta saama energiat rohkem, kui kulutab põhiainevahtuseks, kasvamiseks ja füüsiliseks aktiivsuseks. Seega tuleks tema toidud teha ehk veidi rammusamad ning proovida anda süüa korraga pigem väiksemaid koguseid, kuid sagedamini. Isu ei tohiks rikkuda söögiaegade vahel pakutavate näksidega.