Kehakaal

Anonüümne

23. veebruar 2013

Kehakaal

Tere,
söön keskmiselt 400kcal päevas ning, kui õpingutest tulenev kurnatus välja jätta, tunnen ennast täiesti hästi. Väidetavalt on see kogus vähe aga miks siis tunnen ennast normaalselt? Äki mu organism ei vaja lihtsalt rohkem?
Olen üritanud suurendada seda numbrit aga juba 800kcal päevas paneb kaalu tõusma ning seetõttu ei suuda. Mis ma peaksin tegema?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

400 kcal päevas näitab seda, et Te kas ei ole kõike söödut sisse arvestanud või on tegemist anoreksiaga. Anoreksiale viitab see, kui inimene sööb alla 1000 kcal päevas ning tal on hirm kaalutõusu ees. Oma kaalu-pikkust Te ei kirjutanud, et saaks hinnata, kas olete ala-, normaal- või ülekaalus. Kirjutate, et tunnete ennast kurnatuna ja arvate, et see seostub õppimisega. Organism vajab oma igapäevaseks tegevuseks, sh õppimiseks energiat ja toitaineid. Kui Te organismi sellest kõigest ilma jätate, saate varem või hiljem mõne tõsise tervisekahjustuse. Soovitan pöörduda psühhiaatri poole, et selgitada välja, kas Teil on anoreksia või mitte ning vajadusel abi saada.