Varia

Anonüümne

12. oktoober 2012

Varia

Tere!
Sain just eelmisel kuul 14.
Räägin kahest murest!

1) See mure on juba väiksest peale. Mu käteküüntel on valged täpid, vahest on rohkem ja avhest vähem, aga need ei ole juba aastaid kuhugi kadunud. Olen palju kuulnud sellest, et see on ainepuudusest. Mis aine puudusest? Mida teha, et need täpid kaoksid? PS! Mul on PALJUDEL tuttavatel neid, aga mind see teema häirib siiski. Mul pole toitumisest suva, tahan elada tervislikult ja täisväärtuslikult.

2) Teiseks siis see, et umbes aasta või juba kaks langevad mul juuksed ära. Vanast oli neid tõmmates ikka valus ja läks kaua-kaua kuni ära tuli, aga nüüd kukuavd need oluliselt rohkem ära ja jäävad igale poole laiali. Need tulevad ilam tõmbamatagi, see on hirmutav. Tean, et seegi on ilmselt aine puudusest. Mu vaneaml õel hakkas see jama teismelise eas (nagu mulgi). Samad küsimused – mis aine puudusest, mida teha, et see probleem ei esineks enam?

Aitäh :)
Tüdruk L

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Küüntel olevaid valgeid laike seostatakse mõningatel andmetel tsingipuudusega, kuid see pole 100% kindel.
Juusteprobleemid on ennekõike seotud B-grupi vitamiinide vähesusega. Mida rafineeritum on meie toidulaud, seda vähem neid saame. Kuna tegemist on vesilahustuvate vitamiinidega, siis ei juhtu midagi, kui saad neid soovitusest isegi veidi rohkem. Seetõttu võid proovida kuu aja jooksul võtta B-grupi vitamiinide multivitamiinikompleksi ja vaata, kuidas see Su juustele mõjub. Soovitan kindlasti pöörduda ka nahaarsti poole, sest juusteprobleemid ei pruugi olla seotud ainult toitumisega, näiteks psoriaas võib seda samuti põhjustada.
Pea paari nädala jooksul toidupäevikut ja vaata, milliseid aineid Sul puudu jääb ning proovi süüa rohkem toite, milles neid sisaldub. Selliselt saad olla kindel, et saad kõiki vajalikke toitaineid toidust (kust need imenduvad kõige paremini) piisavalt ning see peaks mõjutama nii Sinu küünte kui ka juuste tervist.