Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

7. oktoober 2011

Toit ja toidu valmistamine

Tere!
Pöördun murega lasteaias pakutava menüü osas. Nimelt sisaldab see minu arvates liiga vähe joogipoolist. Näiteks on menüüs ühel päeval lõunasöögiks hakklihapallid, keedetud kartul, hapukoorekaste, porgandisalat, banaan, leib ja ei tilkagi juua. Kas on normaalne, et prae kõrvale ega ka pärast ei pakuta lastele jooki? Laps tuleb tihti lasteaiast koju ja esimese asjana joob paar klaasitäit. Tean, et ei soovitata juua söömise ajal, aga klaas peaks minu arvates vähemalt pärast sööki, kasvõi magustoiduga koos, laual olema.
Tänan ette vastamast!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

See, et menüüs joogid ei kajastu, ei ole probleem. Juhul, kui lasteaed suudab Teile näidata, et menüü on koostatud vastavalt nõudmistele (nt sisaldab piisavalt kaltsiumi ka ilma piimata). Sest tõepoolest, söögi kõrvale ei pea jooma ning kui pakutakse vett, siis see ei pea kajastuma menüüs. Küll aga on probleemiks see, et laps tuleb koju ja kurdab janu. See näitab, et talle pole võimaldatud lasteaia päeva jooksul piisavalt vett. Kas lasteaias on olemas joogiautomaat või lastele valmis keedetud-jahutatud vesi? Kui on, siis tuleks paluda kasvatajatel lastele veejoomist päeva jooksul meelde tuletada. Lastel läheb selline asi mängutuhinas lihtsalt meelest ära. Osades maades on
lasteaedades näiteks kohustuslikud vee joomise pausid. Kui aga vee joomise võimalus lasteaias täielikult puudub, siis tuleks see teema kohe esimesel koosolekul jutuks võtta.