Söömishäired

Anonüümne

9. veebruar 2010

Söömishäired

Tere,
palun öelge, kust saab abi buliimia korral? Teraapiad – kuhu pöörduda, kas haigekassa toetab? Kuidas inimene üldse abi saab? On teil ehk numbreid, veebilehti, kontakte, kellega ühendust võtta? Tänud ette!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellele küsimusele vastab Sirje Vaask Haigekassast: “Buliimia korral peab kõigepealt pöörduma psühhiaatri poole ning mida kiiremini abile pääseb, seda parem. Probleemi tunnistamine ja abi otsimine on juba esimene samm ses suunas, et seda haigust hakata edukalt ravima.
Psühhiaatri poole võite pöörduda ka ilma perearsti saatekirjaga ning kui pöördute asutuse poole, kellel on leping Haigekassaga, siis saadud tervishoiuteenuste eest tasub Haigekassa, inimene peab maksma vaid visiiditasu (kuni 50 krooni). Parimad söömishäirete spetsialistid töötavad Tartu Ülikooli Psühhiaatriakliinikus, Raja tn 31, ja sinna saab vastuvõtule registreerida numbril 7319100.
Lisaks psühhiaatrilisele abile võib olla vajalik läbida ka mõned terviseuuringud (nt EKG, vereanalüüs), mis  näitavad, kas toitumishäire on ka tervisele mõju avaldanud – need saab teha oma perearsti juures. Perearsti visiit ja uuringud on tasuta. Loodame, et leiate abi.”