Tervislik toitumine

Anonüümne

14. september 2014

Tervislik toitumine

Tere. Palun kas on olemas tõeseid soovitusi kuidas omega 3 kalaõli manustada? Olen kuulnud näiteks, et kalaõlisid võiks tarbida kuni 1h enne toidukorda, et õlid saaksid maksimaalselt imenduda. Söögi kõrvale ei ole soovitatav juua ei teed, vett, kohvi ega muud jooki (erandiks on piim), kuna õlid ei segune vees. Toidu seedides maos vabanevad toidust väiksed õligloobulid, need gloobulid sisenevad vereringesse ja sealt edasi vajalikesse kudedesse ja rakkudesse.
Kui toidu kõrvale juua, siis see protsess on häiritud – väikesed õligloobulid kleepuvad üksteise külge ja moodustavad klimbid. Sellisel juhul ei suuda keha õlisid omastada ning need õliklombid suunatakse maksa, kus nad läbi töödeldakse ja saadetakse peamiselt keha rasvarakkudesse energiavarudeks. Normaalselt toitudes saab maks piisavalt rasva. Kui aga toidu juurde juua, saab ta seda liiga palju ja me muutume lihtsalt paksuks ja õlidest ei ole mingit kasu.
Ma ei taha “pilli lõhki ajada”, kuid pean oluliseks, et asju tehtaks parimal võimalikul viisil.

Tänud ette vastuse eest
Eve

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Esimene soovitus on lugeda konkreetse toote pakendit või küsida nõu apteekrilt, kuna tooteid on erinevaid. Üldjuhul soovitatakse neid tõepoolest võtta toidukorra ajal ning toidukorra kõrvale ei ole tarvis juua. Seda viimast soovitatakse ennekõike sellepärast, et inimene toidu korralikult läbi mäluks, aidates seega kaasa seedeprotsessile, mitte ei loputaks toitu kiiresti joogiga, närimata kujul, alla.