Kehakaal

Anonüümne

12. oktoober 2012

Kehakaal

Tere,

olen juba päris stressis oma kehakaaluga…olen aastate jooksul proovinud kõike (jõusaal, ujumine, vesivõimlemine, jooksmine, spinning).
Peale sünnitust taastus esialgne kehakaal kiiresti,ei võtnudki eriti juurde…7kg tuli. Kaalusin rasedaks jäädes 90kg ning nüüd on kaalunumber 87kg. Pikkust vaid 168 (rind 100cm, vöö 77cm ja puus 105cm). Rasva mu kehal on päris palju, kõhul enamus ja jalad on ka jämedad. MA olen pikalt arvanud, et ma olen ilus naisterahvas, lihtsalt kurvikam, kuid hetkel ajab see kaaluteema mind juba nutma, sest miski ei aita. Lapsega käime pea iga päev jalutamas, väljas oleme rohkem kui 2 tundi ja jalutan pigem kiiresti, sest uimamine ei sobi mulle. Augusti keskelt alustasin ka metsas jooksmas käimisega…tavaliselt läbin joostes-kiirkõndides 50 kuni 60 mminutiga 7 või 8 km. Jooksen alati vähemalt pool rajast (alguses 1,5k, siis kõnnin mingi osa jne)
Suurt muret teeb mulle asjaolu, et mu kaal ei lange…vahelduva eduga olen saanud 84 kg peale ja siis läheb see jälle 87peale tagasi…Piisab lihtsalt korralikumalt söömisest ( ehk siis teen mehele tavalist toitu kartul/tatar/riis, kana/liha/kaste ja alati sööme salateid).

Ma ei oska enam midagi teha, sest kui ma proovin ääretult vähe süüa, siis mõne päeva pärast jätan ma asja katki ja söön jälle normaalselt. Hommikuks kas võileivad või puder. Juurikaid söön hea meelega, päevas joon kuni 2 l vett. õhtune söök alati kergem.

Võib-olla oskate teie midagi kasulikku soovitada…sest ma ei taha sellise stressiga elada…

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kas peate toidupäevikut? Võiksite proovida seda teha. Proovige esialgu süüa nii, et saate päevas toiduga 1800 kcal ja vaadake, kas selle juures hakkab kaal langema (soovituslikult kuni 500 grammi nädalas). Kui ei, võite saadavat energiakogust veidi vähendada, kuid kindlasti mitte niipalju, et see oleks alla 1600 kcal päevas. Kontrollige, et toidust oleks kätte saadud piisav kogus kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid. Jälgige sedagi, et sööksite korralikult 3 põhitoidukorda ja paar oodet, mitte ei kannataks nälga. Põhirõhk pange köögiviljadele. Kaalulangetamisest saab täpsemalt lugeda siit. Kui päris oma nõu ja jõuga ikka hakkama ei saa, siis üheks võimaluseks on ka liitumine näiteks Figuurisõpradega. Väga väike võimalus on ka, et pärast rasedust on hormoonide tasakaal paigast ära. Kui toitumise ja liikumisega kehakaalu alandada ei õnnestu, tuleks pöörduda perearsti poole.