Kehakaal

Anonüümne

4. oktoober 2012

Kehakaal

Olen 67 aastane 170 cm pikk ja 62 kg kaaluv meesterahvas. Kehakaal on olnud stabiilne (62 kg pluss-miinus 2 kg) kogu täiskasvanu olemise aja. Olen taimetoitlane (vegan: liha ei, kala ei, piimatooteid ei, muna ei) olnud 5 aastat. Läksin taimetoidule üle pärast jämesoolevähi operatsiooni. Olen korrigeerinud Teie andmebaasis oleva info alusel oma toitumist. Lisan toidule D ja B12 vitamiini.

Küsimus on selline: kui ma täitsin Teie programmis oleva toitumispäeviku (ja muud andmed), siis arvutustulemus oli muidu enamvähem normaalne, aga liiga vähe sain päevase toiduga kaloreid (vaja oli saada 1920 kcal, sain umbes 500 kcal vähem). Kui aga suurendada süsivesikute ja rasvade kogust toidus, hakkab kehakaal tõusma. Kas taimtoitlase puhul võib sellise kalorite puudujäägi normaalseks lugeda?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kui Teie sellise toitumise juures püsite normaalkaalus, siis ilmselt ongi selline energia tarbimine Teie jaoks optimaalne. Programmis antud energiasoovitused on keskmised, kuid inimesed on erinevad. Peaasi, kui saate toidust (või siis ka taimetoitluse puhul osad toitained toidulisanditest) vajalikud toitained kätte, kehakaal on normis, enesetunne on hea, siis ei ole muretsemiseks põhjust. Kindlasti tasuks jälgida, et peale vitamiinide-mineraalainete oleks saadud ka piisav kogus küllastumata rasvhappeid ning aminohappeid. Samuti soovitaksin aeg-ajalt käia perearsti juures analüüse andmas, mis näitavad samuti seda, kas saate toidust toitaineid piisavalt.