Kehakaal

Anonüümne

24. oktoober 2010

Kehakaal

tere.olen 41 a.naine 170pikk kaalun 104kg.olen proovinud kaalu langetada aga kõik tuleb tagasi.kuskil30a.oli üleväsimusja hakkasingi paskemaks minema kogu aeg on magusa isu eriti õhtuti.suurem rasv ladestub kõhu ja rinna piirkonda.kaalisin ,et minna kaalujägijaks kui rohkem võimalusi on .koos on lihtsam.kasutasi kroomi tablete need ei aita mulle küll mitte.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei aita siin muu, kui toitumis- ja liikumisharjumuste muutmine suure tahtejõu abil. Seda saate tegelikult teha ka ise, ilma kaalujälgijate gruppi minemata. Samas, eks grupp ikkagi teatud määral kontrollib ja innustab. Aga kõigepealt tuleks Teil hakata pidama toitumispäevikut. Pange sinna kirja kõik, ka kõige väiksemad ampsud. Hea oleks, kui saaksite toidu kaaluda, sest silma järgi hindame koguseid üsna valesti. Et hoida praegust kehakaalu, peaksite saama umbes 2500-2600 kcal päevas. Kui oleksite oma normaalkaalu juures (so maksimaalselt 72 kg, parem veel pisut vähem), peaksite päevas saama 2000-2100 kcal. Ma küll ei tea Teie praegust energiatarbimist, kuid arvata võib, et peaksite korrigeerima praegu oma toitumise umbes 2000 kcal peale päevas. Kindlasti suurendama füüsilist aktiivsust – alustades kasvõi tunni-paarise kiire jalutuskäiguga päevas. Kaalu languses võib tulla tagasilööke, ka siis, kui teete kõik õigesti. Igal juhul ei tohi siis käega lüüa, vaid järgida seatud eesmärki, vajadusel vähendades pisut energiatarbimist või suurendades füüsilist aktiivsust. alla 1700 kcal päevast energiatarbimist viia ei soovita, kuna siis ei pruugi organism kätte saada kõiki vajalikke toitaineid. Need kõik on aga olulise tähtsusega, sest ainult sellisel juhul saab ainevahetus toimida normaalselt. Samuti võib liiga väikese energiatarbimise korral organism minna hoopis üle nn säästurežiimile. Toitumises järgige toidupüramiidi põhimõtet: rohkelt köögivilju ja täisteratooteid, kindlasti paar korda nädalas kala, iga päev 1-2 puuvilja, lahjasid piimatooteid, lahjat liha või kana (mitte lihatooteid), õli toiduvalmistamiseks. Magusast tuleks praktiliselt täiesti loobuda, sest lisaks suhkrule sisaldavad maiustused tihti ka palju rasva ning vitamiine-mineraalaineid nad praktiliselt ei sisalda. Magusaisu leevendamiseks sobivad väikeses koguses kuivatatud puuviljad, aga ka tavaline rukkileib, veidi mett. Hommikuti tuleks süüa 1-2 tunni jooksul peale ärkamist, õhtul viimane toidukord peaks olema 1-2 tundi enne magamaminekut. Mida regulaarsemalt süüa, seda parem. Kokku võikski olla 3 põhitoidukorda ning 1-2 oodet. Vedelikku (so vett ja taimeteesid) tuleks päevas tarbida 1-1,5 liitrit.
Mida aeglasem on kaalulangus, seda parem tervisele – optimaalne on 2-4 kg kuus. Seega peate arvestama, et normaalkaalu jõudmiseks võib Teil kuluda aasta või enamgi, aga asi on seda väärt. Normaalkaalu saavutamise järel ei tohi pöörduda tagasi vanade toitumisharjumuste juurde, küll aga võib pisut korrigeerida siis oma päevast energia saamist.