Kehakaal

Anonüümne

15. veebruar 2014

Kehakaal

Tere

Olen 36.a. Olen 170 cm ning kaalun 90 kg. Viimased 10kg on tulnud juurde ühe aastaga nn märkamatult. Peale teise lapse sündi 10.a. tagasi kaalusin 70kg, kuid kaal ei läinudki alla. Olen 6.a. ka kõrge vererõhuga, seega iga hommik võtan pool tabletti Cardacet (2,5mg).
Viimased 3 nädalat on mul istudes mõlemalt poolt rinnaku alt valud, need valud kaovad kui sirutan end või lausa lähen pikali. Kardan, et olen oma rasvumisega teinud suurt kahju oma organismile. Tunnen suurt muret oma tervise pärast, mul on lausa hirm (diabeedi ees, mis ohustab ülekaalulisi ja miks mul on istudes valud)
Esimest nädalat püüan tõsiselt kaalu alandada. Jätsin välja saiatooted, makaronid. Hommikuti söön putrusid (riisipuder, kaerahelbepuder jne). Aeroobikas ma arvan, et ma ei suuda veel käia, ei jaksa, kuid tahan hakata käima 3x nädalas vesiaeroobikas. Hetkel käin peale kontoritööd tund aega õhtuti jalutamas, tavaline rahulik kõnd.
Kuidas ma saaksin veel end ise aidata, et mul kaoksid valud, et saaksin kaalust alla, et mu tervis läheks paremaks?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Valude tekkepõhjuse väljaselgitamiseks soovitan igaks juhuks külastada perearsti. 
Kaalu alandamiseks tuleks vähendada toiduga saadavat energiakogust (jälgides samal ajal, et vajalikud toitained õiges vahekorras oleks kätte saadud ning nälgima ei tohi samuti hakata) ja teisest küljest suurendada füüsilist aktiivsust. Kuna tegemist on üsna suure ülekaaluga, siis tavaline aeroobika ei ole tõepoolest hea mõte, sest seal oleks koormus liigestele liiga suur. Vesiaeroobika ja tempokas jalutamine on väga head valikud.
Päevast energiatarbimist tasuks hoida esialgu umbes 1800-1900 kcal juures, kui kaal sellega ei lange, siis 1600-1700 kcal, kuid kindlasti mitte vähem. Sööma peaks vähemalt 3 põhitoidukorda päevas, vahele võib süüa väiksemaid ooteid. Kõhu peaks täis saama peamiselt köögiviljadest, kuid igapäevaselt peaks sööma toite ka teistest toidugruppidest: teraviljatooted, puuviljad, piimatooted, toidugrupp kala-kana-liha-muna, lisatavad toidurasvad (peamiselt seemnete, pähklite või õli näol). Soovitan pidada toidupäevikut. Kaalualandamisest saab täpsemalt lugeda siit. Kui üksinda kaalu alandamiseks tahtejõudu ei ole, siis võib abiks olla liitumine näiteks Figuurisõprade grupiga.