Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

1. juuni 2011

Toit ja toidu valmistamine

Tere
Olen 32 aastane normaalsete parameetritega. Olen umbes nädala täitnud seda toitumispäevikut aga mitte kunagi ei tule soovitatav energiakogus täis, alati jääb 1000-1500 kcal puudu. Vahel on isegi üle 2000 puudu. Samas kaal ei muutu aga tundub nagu oleks kogu aeg väsinud kuigi selle ajan ma liigse virisemise kaela.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kuna Te ei kirjuta täpsemalt oma pikkust, kaalu, kehalist aktiivsust ega ka arvutatud energia soovitust ja päevast tegelikku keskmist energia saamist, siis on väga keeruline öelda, milles asi. Esiteks, kontrollige üle oma arvutatud energiavajadus. Inimesed kipuvad füüsilist aktiivsust üle hindama. Kui Te ei tegele just metsalangetamise või tipptasemel korvpalli mängimisega, siis suurt aktiivsust Teil ei ole. Ka keskmist aktiivsust tuleb enamikel inimestel heal juhul 1-2 tundi päeva kohta. Meesterahva energiavajadus, olenevalt vanusest ja füüsilisest aktiivsusest, on tavaliselt 2500-3200 kcal vahel. 
Kas toitumispäevikusse sisestatud toite kaalute? Silma (ja ka pildi) järgi kogust hinnates ei saa nii täpseid tulemusi. Katsuge üles märkida kõik väiksemadki ampsud ja ka joogid, mida päeva jooksul sööte-joote. Unustades märkida ainuüksi paar kommi, võib tulemus olla paarisaja kcal võrra väiksem. Väsimus võib olla tingitud liiga väikesest energia saamisest, aga rohkem isegi erinevate toitainete (vitamiinid-mineraalained) defitsiidist.