Kehakaal

Anonüümne

30. mai 2013

Kehakaal

Tere. Olen 30aastane, 175 cm pikk ja kaalun 66kg. Mul on istuv töö-kontoris laua taga. Liigun vähe. Hommikuti viin lapse lasteaeda, siis ise bussile..umbes 1km jalutada bussijaamast kontorisse. Õhtul sama tee koju tagasi. Käin suhteliselt kiiresti. Igahommikune u.1 km jalutuskäik on nagu trenni eest. Hommikuti ma ei söö, joon ainult tassi kohvi. Lõunal käin harva. Enamasti ongi mul ainult üks söögikord- õhtusöök. Päeva jooksul ei näksi ka midagi- pole nagu isu. Kaal on viimase aasta jooksul kõikunud 64-67 vahel. Tervise pärast muresi pole olnud.
Kui palju oleks normakaal minu pikkuse juures ja palju oleks normaalne kalorite hulk, mida peaksin päeva jooksul tarbima? Saan aru, et söön liiga väha ja liiga harva, aga ma ei saa ju end sööma sundida kui isu pole.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Praegune kaal ongi täiesti normaalne. Täpset soovituslikku energiakogust on väga keeruline öelda, kuid see jääb päevas kusagile 1900-2100 kcal vahele ilmselt. Soovitan Teil analüüsida seda, mida sööte umbes 10 päeva keskmisena. Me ei söö ainuüksi energia saamiseks, vaid organism vajab eksiteerimiseks väga paljusid erinevaid toitaineid – asendamatuid amino- ja rasvhappeid, kiudaineid, vitamiine, mineraalaineid. Kui süüa liiga vähe, siis jääb neist paljudest puudu, mis hakkavad pikapeale tervises tundma andma. Isegi, kui isu ei ole, tuleks endale koostada nö näidismenüü igaks päevaks ning sellest kinni pidada. Ei pea sööma korraga suuri koguseid, kuid söömine peab toimuma regulaarselt, kasvõi ennast selleks pisut sundides. Mida ja kui palju süüa, õpetavad toidupüramiid ja valgusfooritabel.