Kehakaal

Anonüümne

7. aprill 2012

Kehakaal

Tere!

Olen 28 aastane naine. Minu probleemiks on ülekaal, lühidalt öeldes rasvumine. Olen 164 cm pikk ja kaalun hetkel juba 68 kg. Kuna mul on istuv töö ja pikad tööpäevad, ei toitu ma regulaarselt ega alati ka tervislikult ning õhtuti ma lihtsalt ei jõua 3 aastase lapse kõrvalt trenni teha ning lapse magama minnes olen täiesti läbi ja ei jaksa enam midagi füüsilist teha.
Olen katsetanud igasuguseid erinevaid organismi puhastavaid jooke: acai marja mehu, forever aloe jooki, palmipuu siirupit jne. Nende tarbides tundub vaid, et kehakaal tõuseb veelgi ja riidenumbrid muutuvad aina suuremaks. Kõige hullem on rõngas ümber kõhu.
Püüan küll päeva esimesel poolel süüa putru ja tarbida piisavalt vedelikku, aga õhtuti tahes-tahtmata näksin kõike, mida kätte saan ja pärast tunnen tohutuid süümepiinu.
Ka ei teki mul näljatunde lõppu, mistõttu söön võimalusel alati üleliia ja kannatan raskustunde all. (Kõht on küll täis, aga ikka tahan veel ja veel süüa.)

Oleksin väga-väga tänulik, kui saaksin teilt mingisuguseid soovitusi kaalu alandamiseks enda elustiili jaoks!

Parimat soovides, Angela!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Tundub, et Teie probleemi põhipõhjuseks on elustiili ebaregulaarsus. Imedieete ja imepille ei ole olemas, aitab ainult normaalne ja korrapärane söömine ning liikumine.
Kõigepealt peate hakkama panema paika oma päevarežiimi, sh toitumist. Soovituslik on süüa 3 põhitoidukorda ja 2-3 oodet, võimalikult samadel kellaaegadel. Regulaarne söömine (korraga väiksemates kogustes) tagab selle, et pikkade toiduvahede tõttu ei sööda üle. Kui kõht on täis, aga tahate veel süüa, siis võite lubada endale ainult köögivilju või vett. Parem oleks tõusta söögilauast kergelt näljasena, sest täiskõhutunne saabub alles mõne aja pärast. Ka vahenäksimiseks lubage endale ainult köögivilju, vett või taimeteed.
Millele tähelepanu pöörata kaalu alandamisel ja toiduvalikul, saate täpsemalt lugeda siit.
Füüsilise aktiivsuse suurendamiseks on väga raske anda soovitusi, kui ei tea üldse Teie võimalusi ega harjumusi. Mõned mõtted: ostke koju võimlemispall ja tehke õhtuti umbes 30 minutit koos lapsega palliga ja niisama kõikvõimalikke harjutusi või õpetage laps rattaga sõitma ning käige temaga iga päev sõitmas (tema sõidab ja Teie käite tempokalt kaasa).