Kehakaal

Anonüümne

21. märts 2013

Kehakaal

Tere olen 27 aastane naine. Olen kaalus 65 ja see on jäänud seisma. Sooviksin kaalust alla võtta (59 -60kg). Olen nüüd püüdnud jälgida tasakaalustatud toitumist. saan oma baas kalorite arvuks selle toitumisprogrammi kalkulaatori abil 2200 ja natukene peale kaloreid. Kuid ma ei suuda neid kaloreid täis süüa. Isegi, kui ma jään 500 kalorit miinusesse, et alla võtta, siis ikka jääb mul ca 100 kalorit puudu. Olen istuva eluviisiga ja trennis kahjuks käija ei saa, kuna mul on selleks veel liiga väike laps. Olen nüüdsest alustanud kiirkõndi kuskil 35 kuni 40 min ja üritan seda vähemalt 5 korda nädalas teha. Mure mix ma kirjutan on see, et esiteks, kas on väga hull kui ma jään tehvitsiiti 600kalorit? Ja teine mure on mul see, et rasv kipub kogunema ümber puusade ja kõhule. Selle suhe ongi mul peaaegu see sama, mis on meeste jaoks normaalne. Mida ma saaksin veel enda rasvumise suhtes kõhul ette võtta? Kas on mingeid toite, mis on rohkem sellised rasvapõletajad? Näiteks greip? oskate ehk midagi soovitada.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellest ei ole hullu, kui saate energiat veel pisut vähem kui see miinus 500 kcal, mida vähendada soovitatakse. Kalkulaatorite tulemused on keskmised ning ei arvesta individuaalseid eripärasid. Küll aga soovitan olla endale ideaalkaalu seadmisel jääda realistiks, mitte üritada saada kehakaalu alakaalu lähedale. 
Probleemsetest kohtadest rasvavoldikeste lahtisaamiseks tuleks teha harjutusi just nendele kohtadele (kõhu- ja küljelihastele jm) ning sellekohast parimat nõu annavad spordiklbide treenerid.
Kuigi internetis võib leida nimekirju toitudest, mis peaksid nn rasvu põletama ehk andma ise vähem energiat, kui nende seedimiseks organism kulutab, ei ole neil üldjuhul kahjuks mingisugust teaduslikku tagapõhja all.