Kehakaal

Anonüümne

25. oktoober 2009

Kehakaal

Tere! Olen 26-aastane naine, pikkus on 172 cm ja kaal 64 kg. Igasuguste tabelite järgi olen normaalkaalus; ise sellega päris rahul ei ole, sooviksin kaalu alandada 4-5 kg. Olen kontoritöötaja ehk siis istuv töö. Käin korrapäraselt trennis (erinevat tüüpi aeroobikad, 2-3 korda nädalas) ja omaarust söön korralikult, küll mitte 5 korda päevas väikseid portse, vaid pigem 2-3 korda päevas ja keskmise suurusega portse. (Põhjus selles, et ajaliselt ei ole mul lihtsalt võimalik 5 korda päevas võtta aega söömiseks). Olen püüdnud õhtuti söömist vältida, kahjuks pole see õnnestunud, kuna pärast trenni on tappev nälg ja näljutada end ka päris ei tahaks. Siit ka mu küsimus: kas enne ja/või pärast trenni võib süüa või mitte? olen kuulnud erinevatelt treeneritelt erinevaid versioone.. Kaal ei ole siiani kõikunud ei üles ega alla..

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Teie kehakaal on täiesti paras sellise pikkuse juures. Seda näitab nii kehamassiindeks, mis jääb täpselt normaalkaalu keskele kui ka fakt, et te kehakaal ei kõigu, vaid püsib paigal ehk organismile sobival tasemel. Kui kaaluksite nii palju, kui on teie soov, oleksite üsna normaalkaalu allotsas ning peagi ohustatud alakaalulisusest.
Kui vähegi võimalik, siis pigem peaks proovima süüa päevas 5 toidukorda, 3 peamist ja 2 oodet. Kergeks ja kiireks ooteks sobivad puu- ja köögiviljad, jogurt.
Kindlasti ei tohi ennast näljutada. Vahetult enne treeningut on küll soovitatav söömist vältida, kuid tund-paar enne võib väikese eine kindlasti teha. Treeningule järgnev tugevam toidukord võiks olla tund-paar peale treeningut, kuid väiksema suutäie peale treeningut võib energiavarude taastamiseks lubada koheselt.