Kehakaal

Anonüümne

21. detsember 2009

Kehakaal

Tere!

Olen 23-aastane neiu, 170 cm pikk ja kaalun 78 kg. Tegelesin varem aktiivselt spordiga, kuid viimased aastad ei ole ajapuuduse tõttu regulaarselt trennis käia saanud. Ma ei ole oma väljanägemisega rahul, rasv on ladestunud puusadele ja tekkinud on tselluliit. Sooviksin paremasse vormi saada, kuid olen 8. nädalat rase. Üritan toituda tervislikult, lisaks võtan iga päev kaltsiumi ja kalamaksaõli, kuid vajaksin veidi abi just liigutamise poole pealt.

Arvutasin välja ka oma päeva kalorinormi, aga raseduse puhul peaks sellele vist lisama 300 kcal? Millised spordialad sobivad raseduse puhul ja kas kaalust alla võtmine on sel ajal üldse lubatud?

Ette tänades

Miina

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Raseduse ajal dieedipidamine ei ole kõige parem mõte. Laps vajab oma arenguks täisväärtuslikku toitu. Kuna olete pisut ülekaaluline, siis võiksite selle tavajuhul lisatava 300 kcal ära jätta ning piirduda veidi väiksema energiakogusega päevas. Kui te toitute toidupüramiidi silmas pidades, siis suure tõenäosusega te tegelikult ei vajaks lisakaltsiumi ega kalamaksaõli. Seda saate kontrollida, kui arvutate oma menüü toitainesisalduse ning võrdlete seda soovitustega.
Liigutamine raseduse ajal on kasulik nii teile kui lapsele. Kindlasti ei sobi alad, mil on oht ennast või last vigastada – pallimängud, hüpped, ratsutamine jm. Kõige paremad oleksid kepikõnd, ujumine, tantsimine.