Kehakaal

Anonüümne

2. aprill 2012

Kehakaal

Olen 21 aastane. Olen 169 cm pikk ja kaalun 47kg. Enne lapse saamist oli kaal normaalne, kuid nüüd olen alakaaluline. Lasin teha veretestid ehk on minus mingi probleem, kuid need näitasid et kõik on ok.
Samuti ei ole ma enda toitumisega rahul. Kuna see võiks olla tervislikum kui ta on.
Minu probleemiks on see, et tahaksin juurde võtta 8-10 kilo, kuid ei tea kuidas toituda, milline liikumine tuleb mulle kasuks. Tahaksin alakaalust võittu saada, end paremini tunda ja hea välja näha.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kaalus juurdevõtmine on tihti raskemgi, kui kaalus alla võtta. Juurdevõtmine on võimalik lihas- või rasvamassi suurndamise teel, millest esimene on tunduvalt soovituslikum. Füüsiline aktiivsus suurendab nii lihasmassi kui ka söögiisu. Seega tuleb peale füüsilise aktiivsuse suurendamist jälgida oma toitumist – toiduga saadav energia peaks vastama kulutatud energiale ning toidus peaksid sisalduma kõik vajalikud toitained õiges vahekorras. Mida toitumisel silmas pidada, saab lugeda siit.
Veretestid ei ole ainsad, mis näitavad terviseprobleeme. Soovitan kindlasti pöörduda veelkord perearstile, et selgitada välja kaalu langemise põhjused. Kui kaalu langemine tekkis peale sünnitust, võib see olla seotud hormonaalsete muudatustega.