Kehakaal

Anonüümne

8. aprill 2012

Kehakaal

Tere!
Olen 20 aastane neiu.
Tegelen korvpalliga. Treeningud on iga päev ja 3x nädalas 2 korda päevas.
Jõusaalis käin 2 korda nädalas.
Olen tahtnud lihasmassi suurendada, söön umbes 5 korda päevas. Tean, et kui süüa palju valku siis ikka mass tõuseb aga ka liigne valk langetab hemoglobiini taset, äkki oskate soovitada kuidas teha endale õige toitumiskava. mitu kalorit kg kohta jne.
Tulemuseks sooviks siis +4 kg vms
Tänan igasuguse info eest.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Teie täpsemaid parameetreid ning toitumisharjumusi teadmata on väga raske konkereetset nõu anda. Kui olete normaalkaaluline, siis võib füüsilise aktiivsuse tõstmisega koos toiduga saadav energiakogus pisut ületada soovituslikku, et kaalus juurde võtta. Valkusid soovitatakse tarbida 10-15% kogu tarbitavast energiast (nt 2000 kcal juures seega 50-75g iga päev). Teine soovitus on 0,8 grammi kehakaalu kilogrammile päevas ehk siis 60kg juures ca 50g. Kui tarvitate energiat vastavalt soovitusele või isegi üle selle, siis peaksite jälgima, et valkude osatähtsus energiast ei oleks üle 20% (so 2000 kcal juures mitte enam kui 100grammi, 2200 kcal juures kuni 110 grammi ja 2400 kcal juures kuni 120 grammi). Liigne valkude kogus toidus koormab neerusid ning valkude lagunemisel tekib ka enam organismile kahjulikke ühendeid, millega viimane toime peab tulema. 
Kõige õigem oleks ikkagi süüa mitmekesiselt ja vastavalt toidupüramiidile. Analüüsige oma toitumist ning korrigeerige seda vastavalt kaalumuutusele.