Söömishäired

Anonüümne

2. veebruar 2013

Söömishäired

Tere, olen 20-aastane neiu, kaalun 59 kg ja olen 170 cm pikk. Olen 7 aastat trenni teinud 2-3 korda nädalas, alati olnud heas kaalus. Probleem on aga selles, et umbes aasta aega tagasi leidsin tap.nutridata lehekülje ning esialgu hakkasin huvi pärast sisestama oma toite ning vaatama kui hästi ma siis söön. Alates sellest ajast on mulle toit muutunud kinnisideeks, ma mõtlen iga päev ülitäpselt läbi mida ma söön ja kui palju. Ma tean täpselt mida ma “ei tohi” süüa ja väldin kõike päris edukalt. Aga nädalas korra-paar ikka juhtub nii, et söön liiga palju korraga, ma ei taha süüa, aga nagu miski sunnib. Pärast on jube enesetunne ja süümepiinad. Kuidas vabaneda sellest pidevalt toidule mõtlemisest? Varem sõin normaalselt ja ei mõelnud üldse nii palju ja elu oli hea, nüüd nagu mingi koorem kaelas.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Teie kirjelduse põhjal võib arvata, et Teil on kalduvus toitumishäire tekkeks. Proovige oma toitumisele mõelda vähem. Üheks võimaluseks on lõpetada ajutiselt programmi kasutamine. Teine võimalus on selline, et võite küll igapäevaselt oma menüü programmi sisestada, kuid tulemusi vaatate vaid nädala või 10 päeva keskmiselt (seda saab teha, kui kalendri all vajutate “Kopeeri päevi”, valite soovitud ajavahemiku ning valitud menüü liigub Minu menüüde rubriiki). Ühe päeva toitumine ei saa kellelgi olla ideaalne, ikka tuleb ette kõikumisi. Sellised söömissööstud võivad tuleneda sellest, et saate igapäevaselt energiat vähem kui eluks vajalik ning organism ise teeb oma korrektuurid. Kilokalorite jälgimisest olulisemgi on vaadata, et toitumine oleks piisavalt mitmekesine ning toidust kätte saadud kõik vajalikud toitained.
Kui siiski tunnete, et toidule mõtlemine võtab juba liiga suure osa Teie ajast ning ise ei suuda sellega toime tulla, tuleks pöörduda abi saamiseks psühhiaatri poole.