Kehakaal

Anonüümne

19. oktoober 2012

Kehakaal

Tere!
Olen 182 cm pikk naiste rahvas olen väiksest peale ülekaalus olnud kusagil 10-15 kg. Siis kui ma esimest last jäin ootama kaalusin ma 95 kg, siis võtsin 5 kg maha ja hakkasin juurde võtma kuu enne raseduse lõppu kaalusin 114 kg siis ütles mulle ämmakas et ma kaalun liiga palju ja järgmiseks visiidiks võtsin 5 kg alla ja läksin sünnitama. Peale sünnitus jäi minu kaaluks 105 kg, imetamisega ja liikumisega mu kaal ei kuidagi ei muutunud ja 8 kuud hiljem jäin jälle rasedaks siis ma kaalusin 104kg ning nüüdseks olen ma 7 kuud rase ja kahe viimase kuuga olen ma võtnud juurde 13 kg, eelmine kuu 6 kg ja see kuu 7kg. Ning ma leian et seda on väga palju et oleks ikka vaja saada vähemalt 7 kg kaalust alla, mis siis oleks kõige sobimam viis kaalust alla saada rasedana ja kuidas säilitada püsivad kaalu kuni sünnituseni.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Rasedana väga kaalu alandamist ei soovitata. Selline suur kaalutõus on tõenäoliselt tingitud pigem vedeliku peetumisest kehas. Raseduse ajal tuleb süüa korralikult, et laps saaks kõik vajaliku. Teisest küljest tuleb ka toitumist jälgida, et ise liiga palju juurde ei võtaks. Olenevalt ema kehakaalust ja füüsilisest aktiivsusest võiks raseduse ajal energiatarbimine jääda umbes 2200-2500 kcal vahele. Jälgida tuleks, et toidust saaks kõik vajalikud toitained kätte ning alles pärast lapse sündmist võiks vaikselt hakata mõtlema kaalu alandamise peale.
Alustama peaks perearsti külastamisest, kes teeks analüüse, et tervisega on kõik korras ning kuivõrd on kaalutõus põhjustatud hormonaalsetest muudatustest või vedeliku peetusest või muudest põhjustest. Toitumise osas on üksi üsna keeruline hakkama saada, seetõttu võiksite kaaluda ühinemist näiteks Figuurisõpradega. Kui proovite omal käel, siis võite veidi abi saada siit. Pange kindlasti rõhku piisavale vedeliku tarbimisele ning sellele, et vajalikke toitaineid puudu ei jääks.