Kehakaal

Anonüümne

23. august 2011

Kehakaal

Tere,
olen 17a, 169 cm pikk ja kaalun 64 kg. Tahakisn kaaluda 60 ning mõtlesin alustada köögiviljadieediga ehk siis 10 päeva jooksul süüa ainult kurke, tomateid, porgandeid ja ka õunu ning juua palju vett. Loomulikult liikumist juurde! Kas nii saaks tervislikult kaalust alla ja et kilod tagasi ei tule?
Ootan kiiret vastust!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellele küsimusele vastab TTÜ toiduainete instituudi dotsent Tiiu Liebert: “Tere! Kaalulangetamise dieete on mitmeid, kuid kahjuks ei ole sellist dieeti, mille puhul kaal tagasi ei tule, kui oma toitumisharjumusi ei muuda. Meie keha on loodud nii, et kui ta saab vähem energiat, tunneb ta end ohustatult ja tahab seda kiiresti heastada. Seepärast soovitan teil analüüsida oma toidusedelit Tervise Arengu Instituudi  Toitumisprogrammis, kuhu saate end kasutajaks registreerida. Programm on tasuta. Sealt näete. mida saaksite oma praeguste söömisharjumuste osas muuta. Kui olete aga otsustanud kaalus maha võtta, ei tohiks seda teha nii, et see kahjustaks teie tervist. Üldine põhimõte on, et päevane toiduenergia ei tohiks olla alla 1200 kcal-i.
Teie idee on hea, et süüa palju köögivilja, kuid sellele võiks lisada väherasvaseid piimatooteid, täisteratooteid, väherasvast fileed. Kindlasti võiks vähemalrt kord päevas olla suur tomati-kurgisalat, kuid vähese kastmega, köögiviljahautis, näiteks keedetud lillkapsas vähese või või riivjuustuga jne. Ainult puu- ja köögiviljast toitudes jääb teil vajaka väga paljudest toitainetest. Nimetada võiks näiteks naatriumit, mille defitsiidil on väga tõsised tagajärjed, harva isegi surm. Tekib ka raua- ja tsingipuudus, rääkimata asendamata amino- ja rasvhapetest.
Kõige parem on kui oma uut menüüd järgides ei langeks teie kehakaal üle 1 kg nädalas.”