Kehakaal

Anonüümne

19. august 2013

Kehakaal

tere! olen 17 ning kaalun 69, olen aktiivne käin igapäev trennis ning puhkan piisavalt, söön ja jälgin kuid kaal ei lange mitte mingi valemiga, isegi kui ei söö on sama ja kui söön on veel hullem, selline asi on olnud juba juglelt pool aastat ja mingeid muudatusi ei paista tulevat, kuigi söön 3korda korralikult ja näksimisharjumusest olen puudnud eemalduda, milles selline asi??

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei selgu küsimusest ei Teie sugu ega pikkus. 17-aastase 69 kg kaaluva neiu puhul on tegemist normaalkaaluga, kui ta on vähemalt 169 cm pikk ning sama vana noormees peaks olema vähemalt 170 cm pikk. Kui ülekaalu on vaid paar-kolm kilo, siis ei peaks meeleheitlikult pidama dieeti, vaid toituma normaalselt ja olema füüsiliselt aktiivne ning ootama, et kas tuleks pikkust juurde või saaksite 19-aastaseks, sest täiskasvanutele kehtivad teised normaalkaaluvahemikud. Näiteks 19-aastased inimesed peaksid olema vähemalt 167 cm pikad, et olla normaalkaalus. Kui aga tegemist on suurema ülekaaluga, siis oleks tõesti seda vaja veidi langetada, kuid tehakse seda vaid arsti järelvalve all. Soovitan selleks pöörduda Ülle Einbergi poole. 
Normaalne söömine tähendab seda, et süüakse vähemalt kolm põhitoidukorda ja paar oodet päevas, nälgida ei tohi. Kui tarbida liiga vähe energiat, jääb organismil vajaka toitainetest, mis tagaksid nii ainevahetuse normaalse toimimise kui ka kasvamise-arenemise. Toitumisel tuleks järgida ennekõike toidupüramiidi ja valgusfooritabeli õpetusi.