Kehakaal

Anonüümne

4. märts 2012

Kehakaal

Tere!
Olen 17 aastane, kaalun 72 kg ja olen 174 cm pikk. Kehamassiindeks näitab küll, et olen normaalkaalus ja kõik on okei, kuigi olen pisut tüse. Soov oleks alla võtta kuni 7 kg vähemalt. Probleemsemad kohad on rohkem jalad ja tagumik, et ma tahaks teada, mida ma peaksin tegema ja millele rohkem tähelepanu pöörama, et saada soovitud kaal? Ma üritan ka tervislikult toituda, palju puuvilju ja köögivilju, vahepeal küll ei suuda magusale ei öelda. Trenni üritan samuti regulaarselt teha, käin ujumas ja vahest jõusaalis, samuti jooksmas. Vahest isegi tundub, et ma selle trenniga võtan hoopiski juurde, mitte alla ja lihast ma endale kasvatada ei taha. Mida te soovitaksite mulle?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kui on soov kindlasti pisut kaalu alandada, siis tuleks seda teha hästi aeglases tempos. Soovitud 7 kg võiksite kaotada mitte vähem kui 6 kuu jooksul. Kuna olete siiski veel kasvueas (ilmselt küll pikkusesse enam väga ei kasva) ja organism ei ole täielikult väljaarenenud, siis dieedipidamist ei tahaks soovitada. Küll aga võiks hästi hoolega jälgida, mida sööte. Praeguse kaalu hoidmiseks peaksite sööma ca 2400-2500 kcal, et kaal hakkaks langema, võiksite proovida hoida päevast energiatarbimist esialgu umbes 2200 kcal kandis. Samas tuleks jälgida ka seda, et põhitoitainete (valgud, rasvad, süsivesikud) osatähtsused energiast vastaksid soovitustele ning piisavalt oleks saadud ka kiudaineid, vett, vitamiine ja mineraalaineid. See aga eeldab seda, et toitute hästi mitmekesiselt
Kindlasti tuleks jätkata füüsilise aktiivsusega. Jõusaali treeningud tihtipeale suurendavad lihasmassi ning seeläbi tegelikult inimesel kaal hoopis suureneb. Kui on soov trimmida konkreetseid kehapiirkondi, siis on kõige õigem paluda spordisaali treeneritel õpetadagi just konkreetse kehapiirkonna trimmimiseks mõeldud harjutusi.