Tervislik toitumine

Anonüümne

15. november 2013

Tervislik toitumine

Tere!

Olen 158 cm pikk naine ja kaalun 66 kg. Tervisenäitajate kontrollimisel selgus, et minu vistseraalse rasva tase veres on 10, mis omakorda soodustab kõrget kolesterooli – 8,5. Sõbranna soovitas mul alustada tasakaalustatud toitumisega, mis seisneb Herbalife toodete (kokteil sojavalgu baasil, tee jne) tarbimises. Sooviksin teada, millised on Teie kogemused Herbalife toodete osas, kas nad on sobilikud kõigile? Kas on vastunäidustusi teatud terviseprobleemide puhul?

Ette tänades.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Tasakaalustatud toitumine ei sisalda kohe kindlasti Herbalife tooteid või muid “imevahendeid”. Kõik vajalikud toitained tuleb kätte saada normaalse toiduga. Kui mingil põhjusel osade toitainete piisav saamine toidust on raskendatud (näiteks, kui inimene ei söö kala, ei saa ta kindlasti piisavalt D-vitamiini), siis tuleks võtta juurde toidulisandeid. Seda aga alles pärast seda, kui ollakse veendunud, et toiduga tõepoolest vastavat toitainet kuidagi piisavas koguses saada ei ole võimalik. Siis tuleks pöörduda oma murega apteeki, kes soovitavad just Teile vajaliku toidulisandi. 
Kaalu langetamiseks ei tohi nälgida, sest siis hakkab organism just varusid koguma. Sööma peaks ehk tavapärasest pisut sagedamini, kuid korraga väiksemaid koguseid. Palju (isegi ligi kilo päevas) tuleks süüa köögivilju, mis täidavad kõhtu, kuid annavad samas vähe energiat. Kindlasti ei tohi igapäevaselt puududa toidud igast toidugrupist – täisteratooted, puu- ja köögiviljad, piimatooted, toidugrupist liha-kana-kala-muna ning lisatavad toidurasvad (eelistatult seemned, pähklid). Soovitan oma menüüd analüüsida, lähtuda selle korrigeerimisel toidupüramiidist, valgusfooritabelist ning Eesti toitumissoovitustest. Kaalu langetamisest on pikemalt kirjutatud siin