Tervislik toitumine

Anonüümne

8. veebruar 2013

Tervislik toitumine

Tere olen 15 aastane tüdruk kaalun 55kg ja olen 179cm pikk mul on selline probleem et vahest tuleb hull magusaisu peale üritan seda hoida niimoodi et söön ainult nädalas korra siis midagi magusat aga siis ma söön ühe shokolaadi tahvli või komme ja ainult siis korra nädalas kas see on normaalne ?Käin 4 korda nädalas trennis ja toitun väga tervislikult.Oskate aidata ja kas see on mu kehakaalule halb kas võib juthuda et võtan juurde sellepärast ?Praegu veel juurde ei ole võtnud pigem alla kuna tellisin endale toitumiskava. Aitähh

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks ei selgu Sinu kirjast, mis eesmärk on toitumiskaval. Sinu vanuse ja pikkuse põhjal arvutades oled praegu täpselt alakaalu piiri peal, rohkem alla ei tohiks kindlasti võtta, see võib osutuda juba tervisele ohtlikuks. Kui saad aasta vanemaks, siis peaksid juba kaaluma vähemalt 57 kg, et mitte olla alakaalus. 
Magusaisu on täiesti loomulik. Suurem on see inimestel, kes üritavad oma toitumist kõvasti piirata ning ühel hetkel organism ise annab märku, et saab liiga vähe energiat ning “sunnib” seeläbi inimest õgima või magusat sööma hakkama. Väikene maiustamine on kindlasti lubatud. Päevas võiks süüa kuni neli portsjonit magusat.