Kehakaal

Anonüümne

19. aprill 2012

Kehakaal

tere
Olen 14 aastane tüdruk, 167-168 cm umbes pikk ja kaalun 66, suvel kaalusin 64, selle aastaga olen võtnud siis juurde 2 kilo. Ja arvan et olen ülekaaluline, käin 5 korda nädalas trennis + väljas jalutamas/kõndimas sõpradega. Toitumine ka ei tohiks olla väga hull, üldiselt kiir/rämpstoitu ei söö, krõpse ka eriti endale sisse ei aja. Oskate soovitada mõnda head nippi kuidas kaotada nädalas 1,5 kg umbes, tahaksin jõuda 58 kg peale. :)

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Nende arvude põhjal oled tõesti 1-2kg üle soovitusliku maksimaalse kaalu. Teismeeas muutuvadki tüdrukud veidi vormikamaks. Teismelistele ei soovitata kaalu alandamist, kui pole just tegemist väga suure ülekaaluga. 1,5 kg kaalulangust nädalas ei soovitata samuti üldse mitte, täiskasvanutel on sobilik kaalulanguse tempo kuni 1kg nädalas. Soovitan siiski vaadata oma toitumine üle, et ei saaks energiat liiga palju ega liiga vähe ning toidust oleks saadud kõik vajalikud toitained – ka kiudainete või osade vitamiinide-mineraalainete puudus võib endaga kaasa tuua ainevahetuse aeglustumise ja kaalutõusu. Toituma peab korrapäraselt – pigem sagedamini ja väiksemaid koguseid korraga ning järgides toidupüramiidi õpetust.
Olenevalt sellest, mis trenni teed, võib Sinu pisut suurema kehakaalu põhjuseks olla hoopiski suurem lihasmass, kuna lihased kaaluvad rohkem kui rasv. Peaksid oma kehakaalu arutama treeneriga, kes aitaks välja selgitada, kas Sinu puhul on tegemist lihastega või väikese ülekaaluga ja kuidas sellisel juhul viimast korrigeerida või hoopis rahulikult oodata, et sellest “välja kasvaksid”.