Kehakaal

Anonüümne

21. juuli 2013

Kehakaal

Tere,
Olen 14 aastane poiss, 177cm pikk (võib olla natukene rohkem) ja kaalun hetkel 64kg. Olen kolm ja pool kuud kaalu langetanud alustasin 84 kilogrammi pealt ja tahaksin teada mis numbrini ma kaalu alla lasen et seda hoidma hakata kas 60 on normaalne? Ma lõpetaks kohe aga mul on veel rasva kõhul ja ka rinnal. Rinnal oleva rasva tõttu hakkasin ma ka kaalu langetama. Kas see üldse on rasv see küsimus on mul ka sest kui ma nahka pingutan siis on rinnad kadunud ja ma saan need põhimõtteliselt kokku suruda nagu see olekski ainult nahk ja kui see on nii siis kas kõhuga on samamoodi ja kui on siis kuidas saaks nahka pingutada?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

14-aastane 177 cm pika poisi jaoks on normaalkaaluvahemik 51-68 kg. Seega on 64 kg täiesti normaalne ning kaalu allapoole langetada ei ole enam vaja. Kui tunned, et kõhul jm kohtades veel veidi “lödiseb”, siis pigem tuleks teha vastavate piirkondade lihastele trenni ja seeläbi asendada liigne rasv lihastega. Kui inimene kaotab kaalus, siis esialgu jääbki nahk pisut lötendama, kuid kui ta ei ole olnud väga välja veninud, siis ajapikku tõmbub see kokku tagasi.
Soovitan lasta välja selgitada oma keha rasvaprotsent, mis näitab ka ära organismi sisest rasva ehk seda, kas see rasv võiks olla tervisele ohtlik.
Kuna oled veel kasvueas, siis peaksid väga jälgima, mida sööd ja sööma piisavalt, et saaksid kätte kõik organismi kasvamiseks vajalikud toitained.