Toitumine ja tervis

Anonüümne

17. jaanuar 2014

Toitumine ja tervis

Tere! Olen 14-aastane nooruk.
Mul on selline probleem, et näonahk on väga koledaks läinud. Kas see võib olla toitumise viga? Kui see nii on, siis kas näonahka on võimalik õige toitumisega korda saada? Nimelt on minu näonahk suhteliselt lödev ja mitte eriti pingul, veresooned kumavad väga palju läbi, enamus aeg olen näost tulipunane (punastan), nägu on üldse punaselaiguline, näonahk on väga ebaühtlane (nagu oleks hästi palju tillukesi punne) ning vistrikud jätavad jälje. Näonahk läks koledamaks pärast selle puhastamist näopesugeeliga ja nädalas korra koorimist, sellest peale jätsin need tegevused maha. See ei ole küll eriti teie eriala, aga äkki oskaksite midagi soovitada? Kas ma peaksin äkki kosmeetiku või isegi nahaarsti poole pöörduma? Suurt tänu abi eest!

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Koledamaks minemise võis põhjustada see, et toode ei sobinud Sinu nahale või olid mõnele selle koostisosale allergiline. Soovitan kindlasti pöörduda kosmeetiku ning vajadusel ka nahaarsti poole, kes oskavad soovitada just Sinule õigeid tooted ning vajadusel määravad ka ravi. 
Näonaha tervist aitab kindlasti toetada õige toitumisega. Jälgi umbes 10 päeva jooksul oma toitumist ning vaata, milliseid toitaineid Sinu menüüst puudu jääb. Ennekõike võivad naha tervist mõjutada B-grupi vitamiinid, A-, E- ja C-vitamiin, aga ka tsink, seleen ja teised mineraalained. Katsu oma toitumist muuta selliselt, et saaksid kõik vajalikud toitained toidust kätte.