Varia

Anonüümne

19. oktoober 2014

Varia

Tere! Olen 14.aastane. Mul on selline probleem, et pissida on natuke valus. Ja alguses on nii et oleks nagu täiega suur häda ja siis kui WC-sse jõuan, tuleb ainult mõni tilk. Samas halba enesetunnet ei ole üldse ega midagi. See üks sümpton sarnaneb põiepõletikuga. Mul pole kunagi sellist olukorda olnud. Arsti juurde ei ole võimalik mul praegu minna ja emale ka ei tahaks seda öelda. Mida ma tegema pean? Kuidas ma saan seda kodus ravida?
See olukord on kesnud ca.2päeva, selle aja jooksul olen rohkem vett joonud jn. Paar aastat tagasi nägin kapis põiepõletiku teed ja nüüd hakkasin seda otsima,aga seda pole enam kahjuks. Mäletan et emal oli ka põiepõletik viimati 2aastat tagasi vist.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kuseteede alaosa põletik võib esineda kusepõies või kusitis. Tunnuseks on sage valulik urineerimine, korraga väljub  väike hulk uriini, esineb nn. tilgutamine, valu alakõhus, halb enesetunne. Põletik võib esineda ka neeruvaagnas, sel puhul on püsiv tuim valu seljas, iiveldus, oksendamine ja kehatemperatuuri tõus.
Iseravimine ei ole õige raviviis, kuna nii võib haigus muutuda krooniliseks või muu kuseteede haigus jääda ravimata. Raviks on vajalik teha uriini analüüs ja vastavalt sellele antibiootikumravi.
Kui esineb põie- või kusitipõletik, siis apteegi käsimüügis olevad ravimid ja taimeteed veidi leevendavad olukorda. Sobivad nn. põietee, leesikatee, eriti peterselli lehtedest värskelt valmistatud intensiivne roheline tee, jõhvikamahl, kummelitee.  Hoida jalad ja alakeha soojas. Hea hügieen, päraku pühkimine eest taha suunas, et vältida bakterite sattumist kusitisse.
Ei sobi kohv ja vürtsikad toidud, mis võivad valutunnet  süvendada.
Kergemal juhul põletikunähud mööduvad nädala jooksul, vastasel juhul tuleb kindlasti minna perearsti vastuvõtule.