Kehakaal

Anonüümne

8. veebruar 2013

Kehakaal

Tere!
Olen 13-aastane tüdruk. Kaalun 56,2 kg ja olen 1, 72 cm. Olen ilmselgelt ülekaalus, pean toitumispäevikut. Keskmiselt vaadates on mul igapäev söödud süsivesikud ülekaalus. Jäävad sinna 63-65% juurde (keskmiselt) kuid on ka päevi, mil kõik on normis. Küsimus, kuidas saaksin tasakaalustada neid süsivesikuid? Ja minu teine küsimus, kui käin kergejõustiku trennis, kolm korda nädalas pluss suusatamine 30 minutit kaks korda nädalas (kehaline kasvatus), kas siis saab mind liigitada aktiivsete või pigem väheaktiivsete inimeste hulka? Ja tegelikult on ka kolmas küsimus, kui palju peaksin maha võtma, et saavutada normaalkaal ja et poleks enam seal ülekaalu ja normaalkaalu piiril, vaid päris kindlalt juba normaalkaalus?
Ette tänades :D

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Sellises vanuse ja pikkuse juures ei ole 56,2 kg kindlasti mitte ülekaal. Võiksid kaaluda kuni 64 kg ning olla ikka veel normaalkaalus. Seega ei ole Sul kindlasti vaja hakata kaalu langetama. Kui piirad oma toitumist, siis teed sellega kahju kogu organismile, mis on praegu arenemisjärgus. Vastavalt kirjeldatud füüsilisele aktiivsusele kuulud aktiivsete inimeste hulka.
Süsivesikute osatähtsust energiast ei vaadata igapäevaselt, vaid umbes 10 päeva keskmisena. Kui Su energia tarbimine jääb alla soovitusliku, siis tegelikult ei saa Sa süsivesikuid liiga palju, vaid valke ja rasvu liiga vähe.