Kehakaal

Anonüümne

2. jaanuar 2014

Kehakaal

Tere, olen 13 aastane tüdruk ja kaalun 48 kg kas see on ülekaal minu arust ei ole aga isa ütleb koguaeg et vaata ennast jne ja õiendab et ma nii palju magusat söön ma ei tea kas ta ütleb meelega nii kuigi ta ise on ülekaalus või tema tahab et mina oleksin mingi piits peenike, sugulased on tihti üelnud isale et las laps sööb kui tahab et ma olevat niigi peenike aga üks mure veel mul on lapsest saati olnud kõht suur nagu oleksin õhupalli alla neelanud ja see on mul siiani aga see rasv ei ole ma ei kujuta ette mis see olema peaks, ma ei käi trennides aga kunagi käisin iga õhtu jooksmas aga see ei lähe ära.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Hetkel ei ole Sa kindlasti ülekaaluline. 158 cm juures võib 13-aastane tüdruk kaaluda kuni 54 kg, et olla normaalkaalus. Kindlasti ei tohiks ükski isa oma lapsele niimoodi öelda, sest see võib lõppeda toitumishäirete tekkimisega. Magusat ei tasu sellegipoolest väga palju süüa.
Punnis kõhu puhul võib olla tegemist gaasidega kõhus ehk Sa võid mõnda toitu mitte taluda. Selle välja selgitamiseks soovitan pöörduda perearsti poole, kes teeks vastavaid analüüse.