Kehakaal

Anonüümne

18. aprill 2013

Kehakaal

Tere! Olen 13.aastane ja kaalun 59 kg. See pole normaal kaal. Küsimus ongi järgmine, et mida ma peaksin tegema et ma võtaksin kaalust alla ja mul kaoks see kõht eest ära.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kehakaalu numbrist ainult ei piisa, et teha selgeks, kas tegemist on ülekaaluga või mitte. Näiteks 13-aastane tüdruk, kes on vähemalt 164 cm ning 13-aastane poiss, kes on vähemalt 168 cm, oleksid 59-kiloselt veel normaalkaalus. Samas näiteks 14-aastane tüdruk oleks 59-kilosena normaalkaalus ka siis, kui ta oleks 161 cm ning poiss, kui ta oleks 165 cm pikk. 
Kui aga tõepoolest on tegemist ülekaaluga (mis ilmselt on heal juhul mõned kilod), siis ennekõike tasuks oodata enda ülekaalust “välja kasvamist”. See tähendab, et mingit dieeti pidama kindlasti ei tohi hakata, kuid tuleks vaadata, mida ja kuidas süüa ning suurendada füüsilist aktiivsust. Eriti just kõhukese eest ära saamiseks tuleks panna rõhku füüsilisele aktiivsusele ning kõikvõimalikele harjutustele, mis aitaksid treenida kõhu- ja küljelihaseid. Alati tasub oma toitumist analüüsida, et vaadata, milline on energia ja toitainete saamine umbes 10-15 päeva keskmisena.