Toit ja toidu valmistamine

Anonüümne

30. november 2010

Toit ja toidu valmistamine

Tere, nimelt minu poiss sõber hakkas just tarvitama valgu pulbrit. Seejuures käib ka tööl (füüsiline töö), ning peale tööd käib ka jõusaalis. Mureks on see, et ta sööb päeval väga vähe. Enam jaolt sööb lõunaks u. 200g. nt. makarone hakklihaga või kartuli putru. Valku ta tarbib koos piimaga ja see on koge päeva söök mis ta tarbib. Mina aga ei oska talle kuidagi selgeks teha, et tegelikult peaks ta sööma mitu korda päevas ja ikkagi mitmekesiset toitu. Äkki oskaksite kuidagi veel täpsemalt ja konkreetsemalt ära seletada. Edastan talle siis teie vastuse. Ette tänades kaisa.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Kahjuks on inimest väga keeruline veenda muutma oma toitumisharjumusi, kui ta aru ei saa, et need on valed ja võivad pikemas perspektiivis tema tervisele hävitavalt mõjuda. Kui tal oleks vähegi viitsimist, siis võiks ta analüüsida oma menüüd. Sealt on kohe näha, kas ta saab piisavalt energiat ning milliseid toitaineid on tema toidus liiga vähe. Edasi tuleks talle tutvustada toidupüramiidi põhimõtet, mis ütleb, et iga päev peab sööma toite kõikidelt põhikorrustelt ning varieerima toite ka korruse siseselt. Selliselt toimides on võimalik kätte saada kõik vajalikud toitaineid ainuüksi toiduga. Samuti pole siis vaja ehk võtta ka lisa valgupulbrit. Liigne valk on koormaks neerudele ning sellise pulbri lisamine oma menüüsse peab olema väga hästi põhjendatud.
Karta on, et noor mees hetkel oma tervise pärast mingeid muudatusi tegema ei hakka. Tema puhul võiks sel juhul rõhuda ka sooritusvõime paranemisele, mille tooks endaga kaasa see, kui toiduga saadakse kätte kõik vajalikud toitained. Kui ta muidugi on huvitatud oma sportlike tulemuste parandamisest.