Kehakaal

Anonüümne

28. aprill 2022

Kehakaal

Mureks kehakaal . Olen 73 aastane naine 157 pikkus ,kaal 98 kg. On mitmeid terviseprobleeme. kasutan vererõhu ravimeid ,L-tyroxini ,astmaravimit.Olen proovinud igati toitumist jälgida ,aga kaal ei vähene.Kuidas saaks kaalu vähemaks?

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Eesmärgiks võiks olla tõepoolest kaalu langetamine umbes 75 kilo peale. See on pikaajaline protsess, kuna kaalu langetamise ideaalseks tempoks loetakse umbes 500 g nädalas. Kaalu langetamiseks tuleb süüa korralikult, küll väikese energiadefitsiidiga. Soovitan pidada toidupäevikut, kust teha nädala lõikes väljavõte, kui palju on olnud saadud energia ning kuidas on lood valkude-rasvade-süsivesikute omavahelise tasakaaluga, kiudainete, vitamiinide ja mineraalainete saamisega. Kõik need on olulised, et ainevahetus toimiks normaalseks ning kaal saaks langeda.
Praeguse kaalu juures on Teie põhiainevahetuseks kuluv energiakogus umbes 1500 kcal. Olenevalt päevasest aktiivsusest tuleb juurde veel 700 kcal või enam. Seega kaalu langetamiseks võiks esialgu võtta eesmärgiks püüda keskmine päevane saadav energiakogus hoida 1700-1800 kcal juures. See on energia hulk, mille juures on veel väga hoolikal planeerimisel võimalik toidust kätte saada kõik vajalikud vitamiinid-mineraalained., v.a D-vitamiin, mida tuleks kindlasti toidulisandina juurde võtta. Nutridata toitumisprogrammis on olemas ka näidismenüüd 1800 kcal energiavajadusega naisele, mida võite aluseks võtta oma toitumise muutmisel. Kui tervis vähegi lubab, tuleks iga päev ka liikuda – minimaalselt 30 minutit jalutuskäiku.