Tervislik toitumine

Anonüümne

5. detsember 2013

Tervislik toitumine

Tere !

Mul tekkis 2 küsimust, kas see vastab tõele, et kõik lisaained toidus on kahjulikud ja teine , et kas kehakaalu vähendamiseks tuleb loobuda hommikusöögist.

Spetsialist vastab:Tagli Pitsi

Euroopa Liidus tohib toidus kasutada ainult selliseid lisaaineid, mis on tervisele ohutud. Lisaainete toidus kasutamine ettenähtud kasutusalade ulatuses ei kujuta inimese tervisele ohtu. Kui inimene toitub mitmekesiselt ning ei söö palju valmistoite, poolfabrikaate ja soolaseid ja magusaid näkse, vaid valmistab oma toidu ise töötlemata toiduainetest, siis lisaainete liigse saamise pärast ta muretsema ei pea.
Osad lisaained võivad mõnel inimesel esile kutsuda näiteks ületundlikkuse nähte, mistõttu need inimesed peaksid vältima toite, milles sisalduvad asotoiduvärvid või sünteetilised magusained. 
Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord, sest öö jooksul on organismi energiavarud ammendunud. Hommikusööki ei pea sööma kohe viis minutit pärast ärkamist. Seda võib teha 1-2 tunni jooksul, kuid söömata jätmine on organismile suureks koormuseks. Organism peab hakkama siis energiat tootma enda varudest.